Motywacja

Dzisiaj trochę o motywacji. Gdy zaczęłam na poważnie przygodę z bieganiem, mój pierwszy Trener zawsze i przy każdej okazji powtarzał, „ co by się nie działo na treningu czy zawodach nigdy, ale to nigdy nie możesz zejść z trasy. Bo jak raz zejdziesz, zawsze, gdy przyjdzie trudny moment będziesz schodziła tym samym przyzwyczajając siebie do prostych rozwiązań.”….

Pamiętam również trening, kiedy kazał mi biegać aż do odmowy ( oczywiście wszystko pod jego czujnym okiem) i kiedy wrzasnęłam, że nie dam już rady. On spokojnym głosem rzekł. „Dasz, dasz…”

Kiedy wszystko wydaje się walić nam na głowę, najlepszą rzeczą jest przetrzymać. Pamiętaj, że od złego biegacza gorszy jest tylko przestraszony. Panika zawsze źle na nas działa i to właśnie wówczas popełniamy najwięcej błędów. Prostych błędów, których w innej sytuacji zwyczajnie można się ustrzec.

Trzeba wrócić do początków, żeby zrozumieć koniec. Biegacze mają w sobie upór maniaka. Realizując trening bardzo często pomijają, wiele istotnych szczegółów, których nie dostarczy im Polar, iPhone czy Garmin, lecz coś bardziej zaawansowanego – własny organizm. Wsłuchanie się w niego jest sztuką. Co z tego, że zrealizujesz plan od deski do deski jak na drugi dzień nie ruszysz szanownych czterech liter z łóżka. Tak wiem, wszystko w imię Facebooka. Ale czy aby na pewno to dobra droga?

Jak się zmotywować, aby nie złapać przysłowiowego doła? Nie podam Tobie gotowego rozwiązania czy nie stworzę punktów od A do Z. Dlaczego? Bo każdy z nas jest inny, na każdego zadziała zupełnie coś innego. Jedno jest pewne motywacja to ciągły proces, w którym jedną z metod jest wizualizacja celu .

Wizualizuj osiągnięty cel. Znajdź pięć minut na wizualizację efektu swojej pracy. Jakiekolwiek zadanie masz zaplanowane, pomyśl jak to będzie, gdy już to zrobisz. Jak będziesz wyglądać? Jak się będziesz czuć? Niech to będą pozytywne obrazy. Zobacz efekt Twojej pracy w jak najlepszym świetle, poczuj ogrom wiedzy, którą zdobyłeś. Pomyśl, co teraz, gdy już masz to z głowy, będziesz robić. Poczuj całym sobą przyjemność płynącą z dobrze wykonanego zadania. Ciesz się z tego, co sobie wizualizujesz. Postaraj się, aby stworzony obraz był bogaty w szczegóły. Wykonuj to ćwiczenie przynajmniej raz dziennie, przez kilka minut. Jest to jedne z silniejszych narzędzi do osiągnięcia prawdziwej motywacji.

Czy widzisz już siebie za kilka/ kilkanaście tygodni? Ja daje Tobie plan ty od siebie wykonanie!

15

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *