Idealna sałatka na II śniadanie

Orzechy są najlepszym źródłem witaminy E, która działa jak ochraniacz nerwów i poprawiający odporność przeciwutleniacz.

Zwyczajne orzechy i nasiona zawierają również najwięcej tłuszczów ze wszystkich nieprzetworzonych produktów i to w formie niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasów tłuszczowych.

A jak orzechy wykorzystać jako dodatek w szybkiej przekąsce na II śniadanie? Moja propozycja dla was to sałatka orzechowo-jabłkowa z płatkami kukurydzanymi.

 

Potrzebne nam będą:

  • kiwi ( mała sztuka)
  • orzechy włoskie ( 4 sztuki)
  • płatki kukurydziane ( 5 łyżek)
  • miód pszczeli ( 2 łyżeczki)
  • jabłko ( średnia sztuka)

 

Przygotowanie: jabłka i kiwi obrać ze skórki i pokroić w kostkę . Dodać orzechy i polać miodem. Wszystko posypać płatkami.

 

Ciekawostka:

Tłuszcze i rozpuszczalna w tłuszczach witamina E odgrywają decydującą rolę w funkcjonowaniu wątroby. Wpływają tym samym na związane z wątrobą emocje – złość, depresję i irytację. Garść orzechów dziennie pomaga łagodniej przeżyć napięcia dnia codziennego. Warto pamiętać, że orzechy są nasionami, a nasiona mają w sobie iskrę dającą życie, niosą w sobie potencjał dorodnej, dojrzałej rośliny.
Większość orzechów i nasion oleistych tonizuje organizm i wzmacnia jego siłę. Oprócz tłuszczów orzechy zawierają również dużo białka – są szczególnie potrzebne osobom o słabej, niestabilnej konstrukcji psychofizycznej.  Systematyczne jedzenie niewielkich porcji orzechów pomaga w odbudowaniu energii życiowej.
Osoby z nadmiarem gorąca o mocnym głosie, rumianej cerze i szybkim pulsie, powinny stosować orzechy szczególnie ostrożnie. Najbardziej neutralne w pobudzaniu energii życiowej, a tym samym najbezpieczniejsze dla tego typu psychofizycznego są: nasiona dyni, siemię lniane i niesolone pistacje

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *