Smoothie grejpfutowo-żurawinowy

Moja dzisiejsza propozycja to dwa w jednym. Dlaczego? Bo Smoothie, które Tobie proponuje przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i hamuje jej odkładanie, oczyszcza organizm i zmniejsza skłonność do obrzęków.

 

Składniki:

Grejpfrut 

2 łyżki suszonych żurawin

1 łyżka oleju lnianego

3 łyżki płatków owsianych

 

Sposób przygotowania:

 

Wyciśnij sok z grejpfruta ( szklanka).  Płatki zalej 1/4 wrzątku i poczekaj aż ostygną. Gdy będą gotowe dodaj do pozostałych składników. Wszystko zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji. 

 

Musisz wiedzieć, że:

Żurawina – wykazuje właściwości odtruwające, reguluje przemianę materii. Jest źródłęm witaminy C, B1, B2, naturalnych antyoksydantów, błonnika, wapnia, fosforu, kwasu cytrynowego i jabłkowego. Sok z owoców żurawiny działa jak antybiotyk. Jego picie zmniejsza ryzyko powstania chorób układu krażenia i zakrzepów czy obniża poziom cholesterolu. 

Grejpfrut – wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i przeciwwirusowe. Ze względu na zawartość furanokumaryn, które wpływają na rozkład wielu leków i zaburzają ich wchłanianie, grejpfruta nie należy stosować wraz z niektórymi lekami, szczególnie antybiotykami. Ze względu na swe właściwości grejfrut jest indealnym owocem w dietach odchudzających. Ponadto pomaga usuwać tłuszcz i zapobiega jego powtórnemu odkładaniu się.

Regularne spożywanie grejpfruta ułatwia trawienie, wzmaga perystaltykę jelit, przyspiesza przemianę materii i zmniejsza łaknienie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *