Spalanie różowe ma imię

Pieczony grejpfrut z orzechami. To moja propozycja dla Was na dziś. Miąższ grejpfruta w ok. 90 proc. składa się z wody.

Są w nim jednak też cukier, kwasy organiczne, witaminy z grupy B, wit. C, E i P oraz karoteny, czyli barwniki roślinne, takie jak likopen odpowiadający za czerwonawe zabarwienie, flawonoidy, pektyny i błonnik. W owocach cytrusowych kryje się w sumie ok. 400 związków chemicznych. Dlatego są od lat badane przez naukowców, którzy chcą wykorzystać ich zdrowotny potencjał.

grejpfrut-f290820ed15791d71f0bc9

Grejpfrut jest owocem, o którym uważa się, że jest idealnym posiłkiem podczas odchudzania. I jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie. Grejpfrut pomaga usuwać tłuszcz nagromadzony w ciele, który znajduje się w miejscach takich, jak pośladki, czy biodra. Sprawia również, że następna dawka tłuszczu, która przyjmowana jest do organizmu nie wnika.

Zaletą umieszczania w diecie grejpfrutów jest nie tylko pozytywny wpływ, jaki mają jego komponenty na obniżanie poziomu cholesterolu i obniżanie ciśnienia krwi, ale również wpływ na utratę masy ciała. Badania wykazały, że spożywanie połowy tego owocu do każdego posiłku spowodowało obniżenie masy ciała o 7 kg w ciągu 12 tygodni, osoby, które nie umieściły w swojej diecie grejpfruta schudły tylko 1 kg w tym samym czasie. Na uwagę zasługuje również fakt, że u osób spożywających ten owoc nastąpiło zwiększenie poziomu produkowanej insuliny a co za tym idzie zmniejszył się poziom glukozy we krwi. Tego rodzaju dieta jest wskazana w profilaktyce przeciwcukrzycowej.

 

IMG_5648n-768x350

Pieczony grejpfrut z orzechami:

Składniki:

  • różowy grejpfrut: 2 duże sztuki
  • miód płynny – łyżka
  • orzechy włoskie – garść

 

Przepis:

  1. Podgrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza
  2. Przekrój grejpfruta na pół, a następnie obkrój owoc dookoła przy skórce i poprzecinaj środek na segmenty, tak jak układa się cząstki.
  3. Rozsmaruj na każdej polówce trochę miodu i wstaw do piekarnika na 10 minut
  4. W połowie czasu otwórz piekarnik i posyp grejpfruty orzechami. To dzięki nim deser stanie się bardziej sycącym.

 

Smacznego!

 

Wartość kaloryczna: około 210 kcal

Czas przygotowania: 15-20 minut

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *