ELEKTROSTYMULACJA

Osiągnij swój cel!

 

Tkanka tłuszczowa pełni niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Chroni przed zimnem, gromadzi materiał wysokoenergetyczny, a także wytwarza hormony. Jednak jego duża zawartość powoduje, że czujemy się źle. Nasz organizm zaczyna funkcjonować pod dużym obciążeniem, a procesy metaboliczne są obarczone dodatkowym „zadaniem”, jakim jest zapewnienie funkcjonowania cięższego organizmu. Do nadmiernego gromadzenia się tłuszczu  dochodzi wtedy, gdy do organizmu dostarczane jest więcej energii, niż on potrzebuje. Gdy organizm nie jest w stanie spalić zbyt dużej ilości kalorii, wtedy ich nadmiar gromadzi w komórkach tkanki tłuszczowej.

 

Jak działa elektrostymulacja?

 

Elektrosymulator wysyła impulsy elektryczne do organizmu człowieka doprowadzając do skurczu określonego mięśnia lub grupy mięśni, a każdy taki skurcz wiąże się z pracą, która wymaga dostarczenia energii.
Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany mięśniom poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), a bodźce nerwowe są oparte na zjawiskach elektrycznych. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa polega właśnie na tworzeniu takich bodźców oddziałujących na mięśnie. Mięsień nie jest w stanie odróżnić tego, skąd pochodzi pobudzenie. Po prostu rozpoczyna pracę zgodnie z „rozkazami” odpowiednio zaprogramowanego elektrostymulatora.

 

Ćwiczenia fizyczne, czy elektrostymulacja?

 

W przypadku zupełnie zdrowych osób, wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych jest bezwzględnie zalecane. Bieganie, wykonywanie skłonów, czy podnoszenie ciężarów są czynnościami, które nie tylko wszechstronnie zmuszają do pracy odpowiednie grupy mięśniowe przyczyniając się do ich rozbudowy i spalania tłuszczu, ale wzmacniają też ścięgna i wiązadła stawowe. Podnoszą naszą ogólną sprawność.
Elektrostymulacja mięśniowa działa natomiast bardziej wybiórczo. Trudno jest stymulować jednocześnie wiele różnych mięśni. Z drugiej strony ma przede wszystkim jednak tą zaletę, że nie obciąża stawów i ścięgien, co dla wielu osób może mieć bardzo istotne znaczenie.
 


elektro

 

Dodatkowe zalety elektrostymulacji

 
Rytmiczne napinanie mięśni podczas stymulacji pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja lepszemu spalaniu tłuszczu. Grupy komórek tłuszczowych ulegają większemu rozproszeniu. Ma to wszystko bardzo korzystny wpływ na jędrność skóry i zmniejsza cellulit. Zasadnicze znaczenie odgrywa tu właściwy dobór parametrów elektrostymulacji i zastosowanych sekwencji.
 
 

Zarezerwuj dogodny termin zabiegu modelującego!

 
 
 
 
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe