Pulneo

Lek wolny od skutków ubocznych? Nie znam takiego. Skreślać wszystkie dostępne farmaceutyki dostępne na rynku? Oczywiście, że nie..

 

Nie w każdej sytuacji naturalne metody radzenia sobie z chorobą, których jestem zwolenniczką, się sprawdzają. Raz dlatego, że zdarza się, że szukamy szybkiej i skutecznej metody. Dwa, że choroba jest na tyle zaawansowana, że trzeba działać, chroniąc dziecko przed niekorzystnym obrotem sprawy. Może być tak, że maluch jest osłabiony i działanie bardziej zdecydowane staje się konieczne, by nie dopuścić do poważnej infekcji.

Oczywiście kataru i kaszlu nie trzeba leczyć od razu antybiotykami. Na rynku są dostępne syropy dla dzieci posiadające w składzie chlorowodorek fenspirydu – który jest skuteczny u wielu dzieci (nie każdy maluch zareaguje na ten składnik i trzeba mieć tę świadomość).

Jednym z syropów zawierających chlorowodorek fenspirydu jest Pulneo. Bardzo popularny lek, niegdyś dostępny tylko na receptę. Bardzo chętnie przepisywany przez lekarzy pediatrów i równie często sięgany przez Mamy.  Artykuł, który chciałabym Wam polecić, pisałam w 2015 roku, ale jest on ciągle aktualny.

Pulneo, gdy wchodził na rynek był  specyfikiem już dla niemowląt , obecnie zalecany dla dzieci powyżej 2 roku życia. Producent nie wyjaśnił przyczyn zmiany rekomendacji wiekowej, być może chodzi o dostepność bez recepty. W obecnych preparatach na pewno zniknął kontrowersyjny składnik – żółcień pomarańczowa. Ale radzę sprawdzić dokładnie etykiety przed podaniem syropu dziecku. Są dzieci, którym ten syrop pomaga, ale są dzieci, którym szkodzi.

 Nigdy nie zgadzajcie się na eksperymenty na własnych dzieciach i nie dajcie sobie wmówić, że ten syrop nie jest szkodliwym.

 Artykuł znajdziecie tutaj

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *