Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komornik Poznań Wilda

Off 46

Komornik sądowy – czym się zajmuje i jakie egzekucje może prowadzić?

Praca komornika sądowego wymaga dużo uwagi i zaangażowania z jego strony. Ponadto osoba będąca komornikiem musi przestrzegać określonych kryteriów, aby wszelkie czynności były prowadzone zgodnie z prawem.

Czym zajmuje się komornik?

Osoba pełniąca funkcję komornika ma za zadanie przeprowadzanie egzekucji komorniczej dotyczącej dłużników. Egzekucja ta może być prowadzona m.in. z wynagrodzenia za pracę, emerytury, ruchomości, nieruchomości itp.

W przypadku nieruchomości komornik Poznań Wilda organizuje licytację, która pozwala na spieniężenie tego, co należy do osoby zadłużonej. Często dochód z licytacji pokrywa całe zadłużenie, dzięki czemu dłużnik nie podlega dalej egzekucji komorniczej.

Czy można uniknąć prowadzenia egzekucji komorniczej?

Niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie egzekucji komorniczej. Często jest to jedyny sposób na to, aby dłużnik spłacił swoje zobowiązania.

Oczywiście istnieje możliwość dogadania się z komornikiem, ale nie zawsze egzekutor jest skłonny do prowadzenia rozmów związanych z ustaleniem warunków spłaty zadłużenia.

Kiedy komornik nie może prowadzić egzekucji komorniczej?

Komornik może prowadzić egzekucję komorniczą w momencie, gdy wierzyciel złoży wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej i ważny tytuł wykonawczy. Poza tym egzekucja komornicza nie jest także możliwa w sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada żadnego dochodu, ruchomości oraz nieruchomości.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Czyszczenie laptopów Kraków

    Wprowadzenie Laptopy stały się nieodłącznym narzędziem naszego codziennego życia. Służą nam do pracy, rozrywki, nauki i komunikacji. Jednak często zapominamy o ważnym aspekcie, jakim jest czyszczenie laptopów. Nieodpowiednie utrzymanie czystości naszych urządzeń może prowadzić do poważnych problemów, takich jak przegrzewanie, spadek wydajności czy nawet awarie sprzętu. W Krakowie istnieje wiele profesjonalnych usług oferujących czyszczenie laptopów,…

  • Marketing szeptany kampanie

    Jaki efekt wywołują kampanie marketingu szeptanego? Formy reklamy, które nie są za bardzo skuteczne, szybko odchodzą w zapomnienie i ulegają zastąpieniu przez nowocześniejsze metody promowania biznesów. Marketing szeptany kampanie są jednak takim trochę starym wyjadaczem na rynku. Tworzono je lata temu i równie często tworzy się je dziś. A dlaczego przedsiębiorcy wciąż decydują się na…