Blog

Odszkodowanie za błąd lekarski

Off 3

Uszczerbek na zdrowiu spowodowany złą diagnozą lub zakażenie, którego nabawiliśmy się w szpitalu już kwalifikują nas do otrzymania odszkodowania od szpitala za dokonany błąd na naszym zdrowiu.

Odszkodowanie za błąd lekarski otrzymujemy po ustaleniu przez specjalną komisję medyczną, że taki błąd zaistniał lub po wydaniu wyroku przez sąd cywilny.
W każdej z tych sytuacji, jeżeli nasze zdrowie nie pozwala nam, nie musimy osobiście uczestniczyć w tych komisjach i rozprawach, może to robić za nas, wyznaczony przez nas, nasz przedstawiciel. Najbardziej przykre sytuacje są wtedy, jeżeli przez ignorancję lekarską lub pielęgniarską ktoś z naszych bliskich stracił życie, wtedy żadne odszkodowanie nie wróci nam bliskiego, jednak nie ma powodu, aby szpital, lekarze czy pielęgniarki pozostali bezkarni.
Po przedstawieniu wszelkich dokumentów, wysokość odszkodowań zostaje przysądzona, jeżeli nie zgadzamy się z zasądzoną kwotą, zawsze możemy odwołać się i żądać odszkodowania w kwocie, która nas choć trochę zadowoli.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kancelaria radcy prawnego Pro-Iustitia

    Na co zwrócić uwagę, wybierając kancelarię radcy prawnego? Przy wyborze kancelarii prawniczej, w tym również i kancelarii radcy prawnego, zawsze warto kierować się kompetencjami zatrudnionych w niej osób. Trzeba też sprawdzić, czy osoba, z której usług będzie się korzystać, rzeczywiście posiada odpowiednie uprawnienia do tego, by zająć się konkretną sprawą, bo nie jest to wcale…

  • Czyszczenie laptopów Kraków

    Wprowadzenie Laptopy stały się nieodłącznym narzędziem naszego codziennego życia. Służą nam do pracy, rozrywki, nauki i komunikacji. Jednak często zapominamy o ważnym aspekcie, jakim jest czyszczenie laptopów. Nieodpowiednie utrzymanie czystości naszych urządzeń może prowadzić do poważnych problemów, takich jak przegrzewanie, spadek wydajności czy nawet awarie sprzętu. W Krakowie istnieje wiele profesjonalnych usług oferujących czyszczenie laptopów,…