Blog

Trudnosci finansowe

1 4

Trudności finansowe firm i gospodarstw domowych oznaczały bowiem, że nie są one w stanie w dalszym ciągu spłacać swoich zobowiązań, w wyniku czego ogromne straty poniosły banki. Sytuację meksykańskich banków dodatkowo komplikowało to, że same miały znaczne krótkoterminowe zobowiązania nominowane w walucie zagranicznej, zatem gwałtowny wzrost wartości tych zobowiązań po dewaluacji peso jeszcze bardziej pogorszył ich bilanse. W tych okolicznościach bez pomocy ze strony rządu całemu systemowi bankowemu groziłby upadek, rząd wystąpił jednak z gwarancją ochrony depozytariuszy, dzięki czemu udało się uniknąć wybuchu paniki bankowej. Mimo wszystko, przy tak znacznych stratach kapitału bankowego oraz niezbędnej do podtrzymania funkcjonowania banków interwencji rządowej, zdolność i wola kredytowa banków znacznie zmalała. Jak wiemy, kryzys bankowy tego rodzaju hamuje zdolność kredytową banków i pogłębia negatywną selekcję oraz ryzyko nadużycia na rynkach finansowych, gdyż banki nie są już w stanie pełnić swojej tradycyjnej roli pośrednika finansowego. Kryzys systemu bankowego, połączony z innymi czynnikami nasilającymi selekcję negatywną i ryzyko nadużycia na rynkach kredytowych Meksyku, wyjaśnia załamanie akcji kredytowej i aktywności gospodarczej w okresie następującym po kryzysie finansowym.

About the author / 

admin

Related Posts

1 Comment

  1. admin 11 lipca 2016 at 20:17 - 

    Szybka pożyczka pozabankowa bez BIK na raty w 15 minut

Losowe artykuły:

  • SEM

    SEM Jest też taka kategoria pozycjonowania jak SEM. Tutaj wszystko nie będzie polegało na jakiś wynikach, interesowaniu się tym. Tylko tutaj wszystko konkretnie będzie opierało się na jakimś marketingu. Czyli po prostu pojawiają się firmy, adresy, itd., które w jakimś stopniu są z tym wszystkim powiązany. Wiele może od nas zależeć, jeśli tylko będziemy chcieli….

  • Edytory tekstów

    Edytory tekstów Wśród programów komputerowych będzie naprawdę sporo różnych edytorów tekstów. Służą one po prostu temu, aby pisać jakieś teksty. Aby robić notatki. Czasem takie teksty można dodatkowo uzupełnić jakimś obrazkiem, zdjęciem, itp. Będą one nam bardzo potrzebne, ponieważ będzie się w tym wszystkim pracowało. Takie edytory będą nam potrzebne, ponieważ trzeba czasem przygotować jakieś…