Blog

Wzrost znaczenia sektora zbrojeniowego w Rosji

Off 4

Rośnie rynek rosyjskiej bronii. O ile rosyjska armia jest doskonałym klientem rosyjskich firm, to analitycy zaobserwowali również szybki wzrost eksportu bronii z Rosji w ostatnim czasie – oczywiście, wliczając tylko eksport na rynki nie objęte embargiem i zakazem handlu. Co ciekawe, z tymi drugimi Rosja prowadzi również bardzo intensywną wymianę handlową, nierzadko z wykorzystaniem usług krajów trzecich, które bardzo chętnie biorą udział w tranzycie broni przez swoją granicę – oczywiście, za odpowiednią opłatą. Czy postępujący wzrost znaczenia sektora militarnego w Rosji wpłynie na relacje handlowe z krajami ościennymi w najbliższym czasie, i czy skorzystają na tym kraje takie jak Polska, które wciąż próbują odbudować swój sektor zbrojeniowy? Niestety, Rosja nierzadko wygryza z intratnych rynków pomniejszych konkurentów, mogąc zaoferować lepsze stawki i mając dużo lepsze układy na rynkach, które wymagają dodatkowej „pomocy” ze strony krajów trzecich. O ile takie działania mogą wydawać się nieetyczne, ostatecznie liczy się zysk, na którym biznes zbrojeniowy (jak każdy biznes) jest oparty.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Agencja fordanserek: Elegancja, talent i sztuka w ruchu

    Wprowadzenie Agencja fordanserek to dynamiczna instytucja, która od lat przyczynia się do rozwijania i promowania sztuki tanecznej. To miejsce, gdzie pasja, elegancja i talent spotykają się w perfekcyjnym ruchu. Agencja stanowi kluczowy punkt zetknięcia dla utalentowanych tancerzy i tancerek, oferując im możliwość realizacji artystycznych aspiracji oraz eksponowania ich umiejętności na szeroką skalę. Rozwój Agencji fordanserek…

  • Serwisy informacyjne

    Serwisy informacyjne   Popularność serwisów informacyjnych jest w ostatnich latach niezaprzeczalna. Są one bowiem podstawowym źródłem informacji dotyczących codziennych wydarzeń ze świata i kraju, oraz muzycznych i modowych nowinek. Istnieje grupa podstawowych i bardzo popularnych serwisów informacyjnych, z których korzysta bardzo wiele osób. Pokonanie ich pod względem popularności jest więc bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe….